Email: biuro@akwarystyka24.pl
Pomoc 24/7
Akwarystyka morskie zestaw

Akwarium morskie zestaw

Akwarium morskie zestaw – co powinien zawierać

Każdy który szuka zestawu do założenia akwarium morskiego chce by wydając pieniądze na nie było w nim wszystko. Na rynku jest wiele dostępnych zestawów akwariowych. Począwszy od kostek morskich około 30l po duże akwaria 112l i więcej.

Gotowy zestaw akwariowy?

Wszyscy zadajemy sobie pytanie – czy kupno zestawu akwariowego morskiego ma sens. Wydamy pieniądze, a potem – czy nie będzie za mały, czy taki odpieniacz wystarczy? czy czasami nie będzie potrzebny reaktor wapnia?

I w końcu pojawia się najważniejsze pytanie.

Czy oświetlenie akwarium w zestawie morskim wystarczy.

Odpowiadamy: Tak – dla zaczynających przygodę z morskimi akwariami wystarczy. Oczywiście zakładamy że hodować będziemy na początku korale miękkie bądź same ryby.

Spodobała nam się morska akwarystyka – co dalej.

W takim przypadku dla początkujących radzimy. Im większy zestaw akwariowy morski tym lepiej. W większym akwarium morskim łatwiej utrzymać parametry wody. Zmiany poziomu NH4 odczuwalne są bardziej powoli. Jesteśmy w stanie zareagować szybciej. Akwarium wytrzyma nawet naszą kilkudniową nieobecność.

OK. Czyli mamy dobrane już akwarium. – zdecydowaliśmy się na duży zestaw morski. Teraz zajmijmy się kolejnym elementem.

Oświetlenie do akwarium morskiego.

Ilość światła zależna jest od tego co będziemy hodować w tym akwarium. Czy same ryby – wtedy światła nie potrzeba dużo, czy koralowce twarde które są bardzo wymagające pod względem oświetlenia akwarium.

Następna rzecz to:

Odpieniacz białek do akwarium morskiego.

Działa on na zasadzie powiedzmy filtra w akwarium słodkowodnym. Eliminuje nam białko z wody z którego w procesie gnilnym powstaje amoniak który w wodzie słonej jest wręcz toksyczny. Oczywiście odpieniacz – jego wydajność dobieramy do wielkości naszego zestawu morskiego.

Kolejna rzecz to:

Sump – czyli filtr w akwarium morskim

Nie każde akwarium go wymaga ale nie ukrywam że warto go mieć. Zwiększamy tym sposobem objętość wody w obiegu, możemy zaoszczędzić miejsce w akwarium, wkładamy w niego wszystkie grzałki, pompy, itp… Sump nie jest konieczny. Czasami zastępowany on jest panelami w akwarium gdzie wsypywana jest ceramika na której rozwijają się bakterie.

Kolejną rzeczą obowiązkową w akwarium morskim to:

Pompy cyrkulacyjne – mieszacze wody

Koralowce to żywe zwierzęta – musimy im także dostarczyć pożywienie. Niestety same nie podpłyną i nie znajdą go. Dlatego musimy wymusić taki obieg wody aby cząsteczki pokarmu zostały wyłapane przez polipy koralowców. W naturze ten ruch zapewniają prądy morskie i proces falowania. W naszym akwarium też musimy wytworzyć taki efekt.

Mam nadzieję że opisałem odstawowy zestaw akwariowy morski. Skompletować możecie go u nas w sklepie w kategorii: Akwarystyka Morska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *