Indeks: Liana natur. z korą 25cm

Marka: Tropical Forest

Tropical Forest - Cork Branch - liana naturalna z korą 25cm

Recenzje: 0

Naturalna liana pochodząca z lasów równikowych. Liana należy do grup lian wijących, co charakteryzuje się mocno zakręconą budową łodygi liany. Zachowuje swój kształt i nie zmienia go pod naporem nawet najcięższych gadów. Idealnie nadaje się dla wszystkich zwierząt nadrzewnych. Jest całkowicie wodoodporna.

Cena 3,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Kosz kwadrat 23cm

Kosz do roślin wodnych KWADRAT 23x23x13cm

Recenzje: 0

Kosz na rośliny wodne przystosowany do wygodnego sadzenia roślin w oczku wodnym i umożliwia ich łatwe usunięcie w razie potrzeby. Struktura koszy zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin i przerastaniu korzeni.

Cena 3,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: TR Heat Pack 40H

Marka: Terrario

Aqua Heat Pack 40H - ogrzewacz do transportu zwierząt

Recenzje: 0

Ogrzewacz umożliwia transport zwierząt, gdy pogoda na to nie pozwala. Emituje ciepło o stałej temperaturze 50st.C przez okres 40 godzin. Ogrzewacz jest nietoksyczny i nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierzą. Produkt sprawdzi się do transportu ryb, gadów, płazów, owadów oraz tropikalnych roślin, gwarantując odpowiednią temperaturę przez cały okres...

Cena 3,79 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Odpieniacze białek

Odpieniacze białek

Akwarystyka morska to zajęcie dla doświadczonych akwarystów, którzy mają już sporą wprawę w pielęgnacji domowego akwarium i doskonale wiedzą, jak należy prawidłowo dbać o ten własnoręcznie stworzony ekosystem. Jeśli planujesz założenie pierwszego własnego akwarium morskiego koniecznie sprawdź, jak się do tego przygotować i jakie urządzenia są niezbędne, aby Twoje plany zakończyły się sukcesem. Akwarystyka morska pod wieloma względami różni się od akwarystyki słodkowodnej. Jedną z istotnych różnic jest konieczność stosowania profesjonalnych odpieniaczy białek, które pozwalają oczyścić zbiornik z zalegających w nim substancji organicznych. 

Odpieniacze białek – dlaczego warto je stosować?

Profesjonalne odpieniacze to filtry o zaawansowanym działaniu, które skutecznie usuwają ze słonej wody kwasy tłuszczowe, kwasy organiczne, lipidy, fosforany, fenole, węglowodany, metale oraz inne substancje związane białkami. Wytrącająca się piana jest gromadzona w przeznaczonym do tego pojemniku, skąd łatwo można ją usunąć. Efektem działania odpieniacza jest skrupulatnie oczyszczona woda o klarownej strukturze. Dzięki temu akwarium morskie prezentuje się znacznie estetyczniej, a utrzymanie go w czystości jest zdecydowanie łatwiejsze i nie wymaga tyle czasu. Działanie oczyszczające nie jest jednak wyłączną korzyścią płynącą ze stosowania odpieniacza. Priorytetowym zadaniem tego urządzenia jest zapewnienie optymalnych warunków dla morskich gatunków roślin i zwierząt, które zamieszkują nasze akwarium. 

Jaki odpieniacz do akwarium wybrać?

Wybór adekwatnego odpieniacza do własnego akwarium nie jest prosty, warto jednak w pierwszej kolejności przyjrzeć się kilku najważniejszym czynnikom. Duże znaczenie ma rozmiar oraz kształt urządzenia – najlepiej  wybrać taki model, który bez trudu zmieści się w kącie zbiornika i nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Kolejną ważną kwestią jest intuicyjna budowa odpieniacza. Powinien być w miarę prosty do rozłożenia, dzięki czemu w razie konieczności łatwo będzie można go wyczyścić i złożyć ponownie. Oczywiście nie bez znaczenia pozostają parametry urządzenia takie jak jego moc oraz maksymalny przepływ wody. Ważne jest również, aby odpieniacz zapewniał cichą pracę – ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku, kiedy urządzenie znajduje się w sypialni lub w innym pomieszczeniu, w którym zazwyczaj spędzamy dużo czasu. Odpieniacz wybiera się w zależności od wielkości akwarium, do którego jest przeznaczony, w taki sposób aby nie zajmował zbyt wiele cennej przestrzeni. 

Profesjonalny odpieniacz do białka i inne urządzenia do akwarium w sklepie Akwarystyka24!

Dbanie o własne akwarium morskie to dla każdego akwarysty spore wyzwanie, któremu nie można podołać bez poświęcenia odpowiedniej ilości czasu oraz stosowania umiejętnie dobranych urządzeń. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom miłośników akwarystyki, oferując w pełni profesjonalny i funkcjonalny sprzęt do akwariów i nie tylko. Dysponujemy bogatym asortymentem odpieniaczy różnej wielkości oraz o różnych parametrach. W naszym sklepie możesz znaleźć kompleksową ofertę skierowaną do każdego zapalonego amatora akwarystyki. Sprawdź i wybierz najlepsze rozwiązania do własnego akwarium!

Jest 28 produktów.

Pokazano 1-12 z 28 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: ZET H Skimmer SD2000

Marka: Zetlight

Zetlight Horizon Skimmer SD2000 odpieniacz do 1200l

Recenzje: 0

Zetlight Horizon Skimmer SD2000 to najnowocześniejszy odpieniacz białek na rynku sterowany bezprzewodowo za pomocą aplikacji Horizon. Przeznaczony do obsługi zbiorników słonowondych o pojemności od 800 do 1200l. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań odpieniacz ten to absolutny lider pod względem wydajności i cichej pracy. Posiada regulację mocy od 0...

Cena 1 899,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: ZET H Skimmer SD2500

Marka: Zetlight

Zetlight Horizon Skimmer SD2500 odpieniacz do 3000l

Recenzje: 0

Zetlight Horizon Skimmer SD2500 to najnowocześniejszy odpieniacz białek na rynku sterowany bezprzewodowo za pomocą aplikacji Horizon. Przeznaczony do obsługi zbiorników słonowondych o pojemności od 2000 do 3000l. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań odpieniacz ten to absolutny lider pod względem wydajności i cichej pracy. Posiada regulację mocy od 0...

Cena 2 499,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: Odpieniacz PS-300 Haqos

Odpieniacz Haqos PS 300

Recenzje: 0

Haqos PS 300 to odpieniacz białek przeznaczony do pracy ze zbiornikami słonowodnymi o pojemności do 150l. Urządzenie posiada możliwośc montażu zarówno tradycyjnie w sumpie jak również na zewnętrznej ściance zbiornika. Dzięki temu zyskujemy cenną przestrzeń wewnątrz zbiornika. Dodatkowym atutem tego odpieniacza jest pojemnik na pianę o dużej pojemności.

Cena 219,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: BM QQ1 kaskada

Marka: Bubble Magus

Bubble Magus QQ1 - odpieniacz kaskadowy

Recenzje: 0

Bubble Magus QQ1 to jedyny w swoim rodzaju odpieniacz białek przeznaczony do obsługi zbiorników morskich do 100l. Wlot i wylot wody rozwiązano identycznie jak w filtrach kaskadowych tak więc całe urządzenie zajmuje minimalną ilość miejsca w akwarium. Dzięki temu model ten idealnie nadaje się do pracy w zbiornikach typu nano i piko rafa. 

Cena 299,98 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: AF Skimmer 200 EU

Marka: Aquaforest

Aquaforest AF200 Skimmer - odpieniacz białek

Recenzje: 0

AF 200 Skimmer przeznaczony jest do akwariów o pojemności od 300 do 1000 litrów (brutto). Do odpieniacza AF 200 Skimmer dedykowana jest mocna i niezawodna pompa AquaBeeAC UP 5000. Ze względu na zastosowanie ceramicznych elementów AquaBeeAC UP 5000 jest cicha i ma bardzo długą żywotność.

Cena 2 399,00 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: BM QQ3

Marka: Bubble Magus

Bubble Magus QQ3 - odpieniacz kaskadowy

Recenzje: 0

Bubble Magus QQ3 to jedyny w swoim rodzaju kaskadowy odpieniacz białek przeznaczony do obsługi zbiorników morskich do 300l. Wlot i wylot wody rozwiązano identycznie jak w filtrach kaskadowych, tak więc całe urządzenie zajmuje minimalną ilość miejsca w akwarium. Dzięki temu model ten idealnie nadaje się do pracy w zbiornikach typu nano i piko rafa. 

Cena 500,00 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: BM Curve A5

Marka: Bubble Magus

Bubble Magus Curve A5 - odpieniacz do 500l

Recenzje: 0

Odpieniacze Bubble-Magus są praktyczne, ciche i bardzo wydajne. Skimmery te oferują innowacyjne funkcje wraz z niezawodnymi pompami w przystępnej cenie: co czyni wyróżnia produkty tego producenta na tle konkurencji. Model A5 doskonale sprawdza się w zbiornikach od 300 do 500l.

Cena 799,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: BM Curve A8

Marka: Bubble Magus

Bubble Magus Curve A8 - odpieniacz do 900l

Recenzje: 0

Odpieniacze Bubble-Magus są praktyczne, ciche i bardzo wydajne. Skimmery te oferują innowacyjne funkcje wraz z niezawodnymi pompami w przystępnej cenie: co czyni wyróżnia produkty tego producenta na tle konkurencji. Model A8 doskonale sprawdza się w zbiornikach od 700 do 900l.

Cena 949,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: BM Curve A9

Marka: Bubble Magus

Bubble Magus Curve A9 - odpieniacz do 1500l

Recenzje: 0

Odpieniacze Bubble-Magus są praktyczne ciche i bardzo wydajne. Skimmery te oferują innowacyjne funkcje wraz z niezawodnymi pompami w przystępnej cenie: co czyni wyróżnia produkty tego producenta na tle konkurencji. Model A9 doskonale sprawdza się w zbiornikach od 900 do 1500l.

Cena 1 199,99 zł
Więcej
W magazynie

Śledź nas na Facebooku