Indeks: Liana natur. z korą 25cm

Marka: Tropical Forest

Tropical Forest - Cork Branch - liana naturalna z korą 25cm

Recenzje: 0

Naturalna liana pochodząca z lasów równikowych. Liana należy do grup lian wijących, co charakteryzuje się mocno zakręconą budową łodygi liany. Zachowuje swój kształt i nie zmienia go pod naporem nawet najcięższych gadów. Idealnie nadaje się dla wszystkich zwierząt nadrzewnych. Jest całkowicie wodoodporna.

Cena 3,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Kosz kwadrat 23cm

Kosz do roślin wodnych KWADRAT 23x23x13cm

Recenzje: 0

Kosz na rośliny wodne przystosowany do wygodnego sadzenia roślin w oczku wodnym i umożliwia ich łatwe usunięcie w razie potrzeby. Struktura koszy zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin i przerastaniu korzeni.

Cena 3,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: TR Heat Pack 40H

Marka: Terrario

Aqua Heat Pack 40H - ogrzewacz do transportu zwierząt

Recenzje: 0

Ogrzewacz umożliwia transport zwierząt, gdy pogoda na to nie pozwala. Emituje ciepło o stałej temperaturze 50st.C przez okres 40 godzin. Ogrzewacz jest nietoksyczny i nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierzą. Produkt sprawdzi się do transportu ryb, gadów, płazów, owadów oraz tropikalnych roślin, gwarantując odpowiednią temperaturę przez cały okres...

Cena 3,79 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Osmoza (RO)

Osmoza (RO)

Jak skutecznie filtrować wodę w akwarium?

Zanieczyszczona woda w akwarium to utrapienia każdego hodowcy roślin oraz ryb w akwariach. Jednym z podstawowych akcesoriów, po jakie sięga się do akwariów, są filtry do wody. W zależności od rodzaju hodowanych ryb oraz konkretnej sytuacji, mogą jednak okazać się one niewystarczające do zachowania idealnej czystości wody. Odfiltrowują one bowiem większych rozmiarów zanieczyszczenia – nie można jednak zapominać, że to te mniejsze mogą stanowić największe zagrożenie dla środowiska Twojego akwarium. Wyposażeniem, na które decyduje się coraz więcej hodowców, są filtry osmotyczne. Jak one działają i w jaki sposób zjawisko odwróconej osmozy może przyczynić się do podwyższenia jakości wody w Twoim akwarium?

Akcesoria do osmozy

Filtry osmotyczne składają się z błony półprzepuszczalnej, która rozdziela dwa roztwory o różnym stężeniu. Ich zadaniem jest jednak nie wyrównanie stężeń, jak zachodzi to w procesie osmozy, lecz czynność odwrotna – zwiększenie jej różnicy pomiędzy obydwoma stronami filtra. Wykorzystanie tego zjawiska w Twoim akwarium pozwala na pozbycie się z wody kranowej mniejszych zanieczyszczeń, które powstają w niej jeszcze zanim trafia ona do akwarium. Pomimo tego, że woda z kranu jest zdatna do użytku i spożywania, nie oznacza to jednak, że nie znajdują się w niej różnego rodzaju drobne zanieczyszczenia. W wodzie kranowej znajduje się przecież chociażby powszechnie stosowany chlor. Twoje rybki oraz roślinność nie są przystosowane do życia w tego typu warunkach i woda taka może im zaszkodzić. Wówczas z pomocą przychodzą właśnie akcesoria do osmozy. Filtry osmotyczne działają z reguły kilkuetapowo. Filtracja wstępna pozwala na mechaniczne usunięcie większych zanieczyszczeń. W kolejnym kroku usuwany jest chlor, pestycydy i zanieczyszczenia organiczne. Specjalna membrana uzdatnia wodę, a także demineralizuje ją. Uzyskujemy więc w ten sposób wodę o podobnych właściwościach, jak woda demineralizowana, której zakup do akwarium byłby jednak znacznie droższy od regularnego uzyskiwania jej w procesie odwróconej osmozy. 

W naszym sklepie internetowym z wyposażeniem dla akwarystyki zakupisz wszystko, czego będziesz potrzebować do zastosowania procesu odwróconej osmozy w swoim akwarium. Posiadamy specjalistyczne filtry osmotyczne oraz inne akcesoria do osmozy takie, jak węże do wody, membrany, bloki węglowe, filtry demineralizujące, czy też uchwyty, które pozwolą Ci na stworzenie tej instalacji do uzyskiwania wysokiej jakości wody dla swoich rybek oraz roślin akwariowych. Dostarczamy wysokiej jakości sprzęt od najlepszych producentów akcesoriów do akwarystyki. Udostępniamy dziesiątki produktów, dzięki którym stworzysz instalację odpowiednią do posiadanego akwarium oraz dla hodowanych rybek i roślin. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania, możesz skontaktować się z nami i zasięgnąć porady naszych specjalistów. Zachęcamy do zakupów wszystkiego, czego potrzebujesz dla swojego akwarium w naszym sklepie online. Zaufaj nam i skorzystaj z najlepszego źródła wyposażenia dla akwarystyki i akcesoriów do osmozy.

Jest 151 produktów.

Pokazano 1-12 z 151 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: Ro wklad bioceramiczny gwint

Marka: UST-M

UST-M Liniowy filtr bioceramiczny (gwint 1/4)

Recenzje: 0

Liniowy wkład bioceramiczny to granulki specjalnej glinki cermicznej poddanej naświetlaniu promieniami światła podczerwonego FIR (Far Infra Red - zwane inaczej "światłem życia"), wykorzytywanym w medycynie przy terapiach światlnych.

Cena 59,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: TDS Pen

Marka: Inny

Miernik TDS Pen

Recenzje: 0

Mały i poręczny miernik TDS Pen, za pomocą którego w każdej sytuacji i w szybki sposób można sprawdzić zanieczyszczenie wody. Dodatkowo wyposażony w czujnik temperatury oraz funkcję blokady odczytu.

Cena 74,98 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: RO Membrana 75 Aquafilter

Membrana 75GPD AquaFilter

Recenzje: 0

Wysokiej jakości membrana osmotyczna amerykańskiej firmy Aquafilter Inc. Membrana TFC-75 o nominalnej wydajności 75 GPD (ponad 280 litrów na dobę). 

Cena 89,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: Tasma teflonowa 0,75

Marka: Inny

Tasma teflonowa 10m x 10mm x 0,075

Recenzje: 0

Taśma teflonowa znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie występuje konieczność szczelnego skręcenia dwóch elementów. (np. zaworek precyzyjny - nypel - elektrozawór lub złączka - filtr RO) Wymiary: 10m x 10mm x 0,075 mm

Cena 3,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: RO Membrana 100 Aquafilter

Membrana 100GPD AquaFilter

Recenzje: 0

Wysokiej jakości membrana osmotyczna amerykańskiej firmy Aquafilter Inc. Membrana TFC-100 o nominalnej wydajności 100 GPD (około 370 litrów na dobę). 

Cena 139,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: RO6 UST-M z miner 75

Marka: UST-M

UST-M RO6 z mineralizatorem 75GPD

Recenzje: 0

Filtr RO idealnie łączący możliwość łatwego zastosowania oczyszczonej wody do celów spożywczych jak również akwarystycznych. W zestawie znajduje się baniak z wbudowaną membraną, dzięki któremu w każdej chwili będziemy mogli skorzystać z czystej, przefiltrowanej wody. 

Cena 549,99 zł
Więcej
Ostatnie sztuki w magazynie

Indeks: RO Membrana 75 UST-M

Marka: UST-M

Membrana 75GPD UST-M

Recenzje: 0

Najwyższej jakości membrana osmotyczna do filtrów RO. Produkt polskiej firmy UST-M z materiałów firmy Filmtec, czołowego producenta membran osmotycznych. Polecana do profesjonalnych systemów odwróconej osmozy. Bardzo wysoka jakość wykonania i uzdatniania wody.

Cena 129,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Śledź nas na Facebooku