Email: biuro@akwarystyka24.pl
Pomoc 24/7
Co zrobić żeby nie przegrzać akwarium

Jak chłodzić wodę w akwarium. Nie zamienić go w pustynię.

I przyszło lato a co za tym idzie fala upałów. Jak wszyscy wiemy tlen w ciepłej wodzie rozpuszcza się gorzej. Nasze rybki też potrzebują odpowiedniego zakresu temperatur. Rośliny akwariowe także. Więc co zrobić w upalne dni żeby obniżyć temperaturę w akwarium która czasami przekracza 30 stopni?.

Postaramy się podpowiedzieć kilka metod obniżenia temperatury w akwarium.

  1. Butelka z wodą.
  2. Wentylatory na powierzchnię wody
  3. Chłodziarka do akwarium.

ad. 1

Butelka z lodem.

Jest to najprostszy sposób na obniżenie temperatury w akwarium. Wsadzamy zamrożoną butelkę bezpośrednio do akwarium. Oczywiście butelka wcześniej musi być czysta, wymyta. Lód w butelce roztopi się, w czasie tego procesu odbierze temperaturę ze zbiornika. Jest to sposób dla osób pracujących – rano wkładamy i do wieczora mamy spokój. Oczywiście ilość lodu jest zależna od ilości wody w zbiorniku i temperatury jaką chcemy osiągnąć.

ad. 2

Wentylator na powierzchnię wody.

Jest to sposób zawsze niezawodny. Woda oddaje ciepło przez powierzchnię na górze. Wentylatory rozdmuchujące taflę wody – usuwające ciepłe powietrze z nad powierzchni pomagają w obniżeniu temperatury wody.

ad. 3

Chłodziarka do akwarium

Jest to trochę bardziej skomplikowany ale niezawodny pomysł na zmianę temperatury w akwarium. Chłodziarkę podpinamy bardzo podobnie do grzałki przepływowej. Woda przechodząca przez chłodziarkę obniża temperaturę. Tutaj mamy możliwość ustawienia zadanej temperatury w akwarium, mierzy to termostat akwarystyczny. Mamy pewność że woda wyjdzie o temperaturze zadanej. Chłodzenie akwarium jest bardzo ważne w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *