Indeks: Liana natur. z korą 25cm

Marka: Tropical Forest

Tropical Forest - Cork Branch - liana naturalna z korą 25cm

Recenzje: 0

Naturalna liana pochodząca z lasów równikowych. Liana należy do grup lian wijących, co charakteryzuje się mocno zakręconą budową łodygi liany. Zachowuje swój kształt i nie zmienia go pod naporem nawet najcięższych gadów. Idealnie nadaje się dla wszystkich zwierząt nadrzewnych. Jest całkowicie wodoodporna.

Cena 3,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Kosz kwadrat 23cm

Kosz do roślin wodnych KWADRAT 23x23x13cm

Recenzje: 0

Kosz na rośliny wodne przystosowany do wygodnego sadzenia roślin w oczku wodnym i umożliwia ich łatwe usunięcie w razie potrzeby. Struktura koszy zapobiega niekontrolowanemu wzrostowi roślin i przerastaniu korzeni.

Cena 3,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: TR Heat Pack 40H

Marka: Terrario

Aqua Heat Pack 40H - ogrzewacz do transportu zwierząt

Recenzje: 0

Ogrzewacz umożliwia transport zwierząt, gdy pogoda na to nie pozwala. Emituje ciepło o stałej temperaturze 50st.C przez okres 40 godzin. Ogrzewacz jest nietoksyczny i nie stanowi zagrożenia dla ludzi i zwierzą. Produkt sprawdzi się do transportu ryb, gadów, płazów, owadów oraz tropikalnych roślin, gwarantując odpowiednią temperaturę przez cały okres...

Cena 3,79 zł
Więcej
W magazynie
Wszystkie bestsellery
Filtracja oczek

Filtracja oczek

Filtry do oczek wodnych

Estetyczne utrzymane i zadbane oczko wodne potrafi być piękną ozdobą każdego ogrodu. Wystarczy jednak tylko trochę je zaniedbać, aby efekt był wręcz odwrotny – zapuszczony zbiornik wodny nie stwarza przyjemnego wrażenia i nie prezentuje się zbyt korzystnie. Mało kto dysponuje tak dużą ilością wolnego czasu, aby pozwolić sobie na regularne oczyszczanie zbiornika wodnego i utrzymanie go w idealnym stanie. Na szczęście istnieje wiele urządzeń takich jak pompy filtrujące, których praca polega na wychwytywaniu drobnych zanieczyszczeń i oczyszczaniu w ten sposób wody. Jeśli chcesz zachować swoje przydomowe oczko wodne w znakomitej kondycji nie poświęcając przy tym zbyt wiele czasu, wyposażenie go w specjalny system filtracji to wręcz konieczność. Odpowiednio dobrane urządzenia pozwolą ograniczyć zamulanie się wody i sprawią, że oczko wodne będzie prezentowało się znacznie estetyczniej. 

Czy filtry do oczka wodnego są konieczne?

Przydomowe oczko wodne to zamknięty ekosystem, a stojąca woda tworzy świetne środowisko dla rozwijania się glonów. Jeśli oczko wodne nie jest wyposażone w system filtracji, rezultatem jest zanieczyszczona i zamulona woda o niezbyt estetycznym wyglądzie. Stosowanie filtrów jest więc konieczne, aby utrzymać zbiornik wodny w dobrej kondycji i zapewnić mu odpowiednią prezencję. Z pomp filtrujących można zrezygnować jedynie w przypadku niewielkich oczek wodnych, jednakże wówczas częściej trzeba będzie wymieniać w nich wodę i oczyszczać z mułu. 

Na czym polega filtracja oczka wodnego?

Specjalne filtry do oczek wodnych przepompowują wodę, zapewniając cyrkulację oraz zatrzymując zanieczyszczenia. 

Filtry do oczka wodnego różnią się wieloma parametrami, w tym przede wszystkim mocą, wydajnością oraz podnoszeniem słupa wody. To, jaki filtr najlepiej wybrać do własnego oczka wodnego, w głównej mierze zależy od jego wielkości. Filtr powinien być dobrany w taki sposób, aby był w stanie przefiltrować wodę z całego zbiornika w ciągu dwóch godzin. Istotnym czynnikiem jest także to, czy w oczku wodnym znajdują się ryby – jeśli tak, to warto zainwestować w urządzenie o wyższej wydajności. 

Podczas wyboru filtra do oczka wodnego należy też zwrócić uwagę na pobór mocy, jakim charakteryzuje się dane urządzenie. Jeśli pompy mają być skuteczne, powinny nieprzerwanie działać przez większą część roku. Urządzenie które zużywa zbyt dużo energii, może doprowadzić do znacznego wzrostu wysokości rachunku. Dlatego energooszczędność jest kolejnym ważnym parametrem, na który konieczne trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej pompy. 

Profesjonalne filtry do oczka wodnego w sklepie Akwarystyka24

Bogata oferta sklepu Awarystyka24 gwarantuje duży wybór profesjonalnych pomp filtrujących, zestawów do oczyszczania, sterylizatorów UV oraz szeregu innych urządzeń przeznaczonych do oczek wodnych. Oferujemy wysokiej jakości filtry które łączą w sobie znakomitą wydajność oraz energooszczędność. W naszym sklepie bez trudu dobierzesz odpowiednie urządzenia do swojego przydomowego oczka wodnego!  

Jest 92 produktów.

Pokazano 1-12 z 92 pozycji
Aktywne filtry

Indeks: Lampa UV 11W

CUV-111A Lampa UV 11W

Recenzje: 0

Filtry UV wyposażony w żarnik o mocy 11W emitujący wiązkę światła UV zabójczą dla mikroorganizmów. Woda przepływająca przez tego typu filtr uwalniana jest od różnego rodzaju bakterii, wirusów, glonów, pierwotniaków, pasożytów, larw itp.

Cena 164,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: Zarnik UV 7W

Żarnik UV 7W

Recenzje: 0

Dzięki tego rodzaju żarnikom jesteśmy w stanie pozbyć się w skuteczny sposób niepożądanych mikroorganizmów ograniczając tym samym możliwość wystąpienia chorób wśród zwierząt i roślin. 

Cena 25,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Jebao XOE-3500

Marka: Jebao / Jecod

Jebao/Jecod XOE-3500 - pompa fontannowa (14W)

Recenzje: 0

Jebao/Jecod XOE-3500 to energooszczędna pompa przeznaczona do stosowania w fontannach, oczkach wodnych, kaskadach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pompa ta zużywa nawet do 65% mniej energii od modeli z porównywalną wydajnością. Ceramiczna oś wydłuża znacząco żywotność urządzenia.

Cena 349,98 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Jebao XOE-6500

Marka: Jebao / Jecod

Jebao/Jecod XOE-6500 - pompa fontannowa (32W)

Recenzje: 0

Jebao/Jecod XOE-6500 to energooszczędna pompa przeznaczona do stosowania w fontannach, oczkach wodnych, kaskadach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pompa ta zużywa nawet do 65% mniej energii od modeli z porównywalną wydajnością. Ceramiczna oś wydłuża znacząco żywotność urządzenia.

Cena 369,98 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Jebao XOE-12000

Marka: Jebao / Jecod

Jebao/Jecod XOE-12000 - pompa fontannowa (85W)

Recenzje: 0

Jebao/Jecod XOE-12000 to energooszczędna pompa przeznaczona do stosowania w fontannach, oczkach wodnych, kaskadach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pompa ta zużywa nawet do 65% mniej energii od modeli z porównywalną wydajnością. Ceramiczna oś wydłuża znacząco żywotność urządzenia.

Cena 468,49 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Resun SP-650

Marka: Resun

Resun Mini Pump SP-650 (303l/h)

Recenzje: 0

Resun SP-650 to niewielka pompka o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. Kompaktowe rozmiary pozwalają ją zmieścić w ciasnych i niedostępnych miejscach. Ponadto pompę cechuje bardzo dobry stosunek poboru prądu do wydajności. Idealnie nadaje się do zasilania niewielkich fontann, układów dolewki wody itp.

Cena 14,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: Resun SP-880

Marka: Resun

Resun Mini Pump SP-880 (370l/h)

Recenzje: 0

Resun SP-880 to niewielka pompka o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań. Kompaktowe rozmiary pozwalają ją zmieścić w ciasnych i niedostępnych miejscach. Ponadto pompę cechuje bardzo dobry stosunek poboru prądu do wydajności. Idealnie nadaje się do zasilania niewielkich fontann, układów dolewki wody itp.

Cena 22,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: cisnieniowy PRO ECO 9m3

Marka: Jebao / Jecod

Zestaw filtracji ciśnieniowej PRO ECO do 9000l

Recenzje: 0

Zestaw posiada wszystkie elementy potrzebne do skutecznej filtracji wody o objętości 9000l. Poszczególne elementy są do siebie dobrane wydajnością oraz są dopasowane do potrzeb stawu o podanej objętości. Zestaw oparty jest na sprawdzonej sztuce filtracji wody a jego części składowe są wysokiej jakości produktami. Całość zajmuje nie wiele miejsca i jest...

Cena 899,99 zł
Więcej
W magazynie

Indeks: Jebao SPG-3000

Marka: Jebao / Jecod

Jebao SPG 3000 l/h - zestaw fontannowy

Recenzje: 0

Pompy Jebao SPG to nowoczesny zestaw fontannowy. Wykorzystując swoje duże doświadczenie konstruktorzy marki Jebao stworzyli pompę o bardzo dobrych osiągach, swoją charakterystyką idealnie wpisującą się potrzeby fontann. Jednocześnie modele te cechują się niewielkim jak na swoje możliwości poborem prądu. W zestawie znajduje się wylot fontannowy o wysokości...

Cena 159,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Indeks: Jebao FAP-2000

Marka: Jebao / Jecod

Jebao/Jecod FAP-2000 - pompa fontannowa (25W)

Recenzje: 0

Jebao/Jecod FAP-2000 to energooszczędna pompa przeznaczona do stosowania w fontannach, oczkach wodnych, kaskadach. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii pompa ta zużywa nawet do 65% mniej energii od modeli z porównywalną wydajnością. Ceramiczna oś wydłuża znacząco żywotność urządzenia.

Cena 149,99 zł
Więcej
Obecnie brak na stanie

Śledź nas na Facebooku